نحوه اخذ اقامت از طریق ویزای کار کانادا

در این مقاله سعی در بررسی:

یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور کانادا اخذ ویزای کاری است.

ویزای کاری کانادا به دو نوع، مجوز کار آزاد (Open Work Permits) و مجوز کار خاص کارفرما (Employer specific Permit) صادر می‌شود که شرایط هر کدام متفاوت است. با دریافت ویزای کار آزاد کانادا، می‌توان در هر مکان و برای هر کارفرمایی، کار کرد. همچنین نیاز به ارائه مدرک LMIA (ارزیابی تأثیر بازار کار) نخواهد بود.

 LMIAمدرکی است که ثابت می‌کند هیچ شهروند کانادایی برای انجام شغل مورد نظر داوطلب نشده است و کارفرما می‌تواند یک فرد خارجی استخدام کند.

در مجوز کار خاص کارفرما، مقرراتی در work permit درج می‌شود که باید طبق آن عمل کرد. برای مثال، نام کارفرما در مجوز عنوان می‌شود و فقط می‌تواند فرد متقاضی کارمند او باشد. مدت زمان فعالیت کاری فرد متقاضی و موقعیت مکانی هم در آن قید می‌شود. قبل از درخواست مجوز کار خاص کارفرما، شخصی که قرار است فرد متقاضی را استخدام کند، باید یک نسخه  LMIA  و یک پیشنهاد شغلی را در نظر بگیرد تا ضمیمه پرونده شود.

 ویزای کار موقت کانادا (Temporary work permit) نیز برای متقاضیانی صادر می‌شود که می توانند کمتر از 6 ماه در کانادا مشغول به کار باشند.

شرایط ویزای کار کانادا

فرد متقاضی باید در نظر داشته باشد تحت چه برنامه‌ای  و برای کدام نوع ویزای کار درخواست می‌دهد. پس بهتر است به شرایط کلی اخذ این نوع ویزا توجه داشته باشد.

مهم‌ترین شرایط ویزای کار کانادا عبارتند از:

 • اثبات ترک خاک کانادا پس از پایان اعتبار مجوز کار.
 • داشتن تمکن مالی کافی برای مراقبت از خود و اعضای خانواده در طول مدت اقامت و برای بازگشت به کشور مبدا.
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • نداشتن خطر امنیتی برای شهروندان این کشور
 • عدم ابتلا به بیماری های خاص
 • نظر اداره مهاجرت مبنی بر اینکه کار مورد نظر جزء مشاغل مورد تایید است.

جاب آفر کانادا

 اخذ این نوع ویزا یکی از روش‌های بسیارخوب برای مهاجرت به امن ترین کشور جهان می‌باشد.

زمانی که فرد متقاضی بخواهد روند Express Entry را شروع کنید، با دارا بودن یک Job Offer  معتبر از کارفرمای کانادایی، امتیاز بالاتری خواهد داشت و می‌تواند به راحتی وارد خاک کانادا شود. چرا که از قبل شغل خود را یافته است .

آژانس‌های زیادی وجود دارند که دریافت جاب آفر کانادا را برای متقاضی آسان می‌کنند و اطلاعات خوبی در رابطه با مشاغل مختلف به فرد می دهند. چرا که حوزه کاری آن‌ها بر جذب نیروی کار متخصص خارج از کانادا متمرکز شده است.

چند مورد از معروف ترین آژانس‌های کاریابی در کانادا به شرح زیر است:

1.directjobs
2.ca.indeed
3.monster
4.neuvoo
5.workbc
6.jobshark
7.jobbank
8.eluta
9.canjobs
10.jobfutures
11.alis.gov.ab
12.now-hiring
13.glassdoor
14.roberthalf

فرد متقاضی برای دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کاری باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • کارفرما باید کانادایی باشد. زیرا پیشنهاد کاری شرکت‌های غیر کانادایی نمی‌تواند شرایط جاب آفر این کشور را داشته باشد.
 • کار پیشنهادی باید بصورت متداوم باشد.
 • کارفرما برای متقاضی حقوق مشخصی در نظر می گیرد. زیرا استانداردهای کاری در کانادا بسیار بالا هستند و احترام بسیار زیادی برای نیروی کار خارجی وجود دارد.
 • مدت زمان کاری فرد متقاضی بسیار مهم است. باید در جاب آفر به صورت تمام وقت یا اصطلاحاً فول تایم باشد که بر اساس قوانین کاری کانادا، ۳۰ ساعت در هفته خواهد بود.
 • شغلی که برای آن پیشنهاد صورت می‌گیرد نباید فصلی، قراردادی و پیمانکاری باشد.
andrew-neel-cckf4TsHAuw-unsplash